trenerka

Ola Żelazo


Nazywam się Aleksandra Żelazo. Jest mi bardzo miło gościć Cię na moim blogu. Mam nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz u mnie na dłużej. Aby się lepiej poznać, napiszę parę słów o sobie i o tym co znajdziesz na blogu.
Zapraszam do lektury i surfowania po stronie bez ograniczeń.

O mnie…


Nazywam się Aleksandra Żelazo. Jestem mamą Krzysia i Olka, żoną i panią domu, blogerką i youtuberką. Poza tym jestem pasjonatką aktywności fizycznej, instruktorką fitnessu, kulturystyki oraz pilatesu. Po wielu latach treningów fitnessowych i biegowych zatrzymałam się i znalazłam dla siebie idealne miejsce do dalszego rozwoju – jest to joga. Regularna praktyka pozwala mi łapać równowagę między ciałem i umysłem, wyciszyć się i tak prowadzić treningi, żeby działały prozdrowotnie i dodawały jak najwięcej energii. Zapraszam na mój blog!

O jodze…


W jodze odnajduję naturalne, fizjologiczne ruchy, których zadaniem jest uzdrawianie ciała. Połączenie ćwiczeń jogi z oddechem zmienia nie tylko sylwetkę na szczupłą, mocną i elastyczną, ale również pomaga w pozbyciu się bólów kręgosłupa, bioder czy kolan. Na bycie fit nigdy nie jest za późno, a odpowiednio dobrana aktywność ma lepsze działanie niż leki. Tak jak mówi znane powiedzenie: Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu!

O ćwiczeniach i moich metodach treningowych…


Mając coraz większe doświadczenie, układam programy ćwiczeń aby zachęcić jak najwięcej z Was do aktywności. Pokazuję, że odpowiednio dobrany trening jest dobry dla każdego, a ruch, wzmacnianie i rozciąganie to nieodłączne elementy naszego zdrowia, witalności i energii. Dzięki dbaniu o rozwój aktywności fizycznej i umysłowej czujemy się lepiej, opóźniamy efekty starzenia i rzadziej cierpimy z powodu bólów, które niestety przy dzisiejszym trybie życia doskwierają nam coraz częściej.

W swoich programach treningowych uwzględniam seniorów, młode mamy, osoby nieaktywne oraz takie, które w ćwiczeniach szukają czegoś więcej niż tylko zrzucenia nadmiaru kilogramów. Choć ten efekt uboczny osiągają prawie wszyscy rozpoczynający ze mną usprawnianie ciała.

Staram się pokazywać różne formy ruchu po to, aby każdy znalazł coś najodpowiedniejszego dla siebie. Wychodzę z założenia, że tylko to co sprawia nam radość i przynosi zamierzone rezultaty może wtargnąć do naszej codzienności, stać się naszym hobby i pasją. W przeciwnym razie zawsze znajdziemy wiele wymówek, aby zostać przed komputerem czy telewizorem.

Poznaj moje metody treningowe, przyłącz się do moich treningów, znajdź taką formę, która da Ci najwięcej radości i pasji. Bądź aktywny, zmieniaj się na lepsze! Razem ze mną.

Jak być w formie…


Na blogu będę dzielić się z Tobą moimi sposobami na bycie w formie. Będę pokazywać jak dbać o sprawne ciało, dzięki ćwiczeniom i odżywianiu. Znajdziesz tutaj teksty motywacyjne, dużo ćwiczeń, przepisów i treningów online.

Tak jak Ty nie zawsze mam czas, chęć czy motywację do ćwiczeń. Ale szukam rozwiązań i metod na wydłużanie doby, niekoniecznie kosztem snu. Mam wrażenie, że zbyt łatwo poddajemy się tak łatwo dostępnym i bardzo podstępnym pożeraczom czasu, takimi jak komputer czy telewizja. Stajemy się mistrzami w szukaniu wymówek i nawet zaczynamy się z nimi dobrze czuć, całkowicie usprawiedliwieni. Czy też tak masz?

A co powiesz na to, żeby stawić czoła codzienności i zmęczeniu i skupić się na sobie w kontekście fizyczności i zdrowia? Mnie nigdy nie zdarzyło mi się, żebym po ćwiczeniach pomyślała, że lepiej jednak by było zostać pod kocem przed telewizorem. Choć to zawsze kusząca możliwość, zwłaszcza, że lubię dobre kino. Chciałabym, żeby mój blog pomagał w podejmowaniu dobrych decyzji, bez jednoczesnego ograniczania się w czynnościach, które sprawiają nam radość. Wychodzę z założenia, że trudy dnia codziennego powinny być rekompensowane przez przyjemności. To najlepszy sposób by zachować w życiu balans i cieszyć się codziennością.

O zdrowym odżywianiu…


Jeszcze jedną moją pasją jest gotowanie. Prowadzę kuchnię dla całej rodziny. Codziennie przygotowuję zdrowe posiłki. Każdy z nas ma nieco inne zamiłowania kulinarne, którym staram się sprostać każdego dnia. Moja dieta bazuje na produktach naturalnych, sezonowych i nieprzetworzonych. Uwielbiam kuchnię vege i raczej nie jadam mięsa. W przeciwieństwie do moich dzieci i męża. Na blogu znajdziesz dużo przepisów na fit śniadania, pełnowartościowe obiady i zdrowe kolacje. Chętnie spędzałabym w kuchni więcej czasu, ale z uwagi na wiele innych zajęć, najczęściej działam tutaj sprawnie i szybko. Natomiast w weekendy przygotowanie obiadu jest moją formą relaksu i odprężenia. Sprawdź moje przepisy i zainspiruj się.

Na tym w skrócie opiera się moje blogowanie. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj swoje miejsce. Może masz jakieś pytania albo sugestie o czym chciałabyś przeczytać? Każda wiadomość od Was bardzo mnie cieszy i jest moim źródłem motywacji.

Do dzieła Kochani! Zaczynamy naszą wspólną przygodę w kierunku zdrowia i radości. Największa moc jest w nas samych!