4 x 5 – jesienny trening na zimową formę

  • 2 grudnia 2015

4x5 jesień

Jesienią zazwyczaj mamy większą chęć na leniuchowanie i nic nierobienie , no może poza jedzeniem. To czas, kiedy mamy dużą ochotę na słodycze. W takim klimacie żyjemy. Brak słońca i szarugę za oknem próbujemy zrekompensować pysznymi przekąskami i nazbyt częstym wskakiwaniem z kubkiem gorącej, słodkiej herbaty pod koc. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że w końcu przyjdzie wiosna i będzie trzeba wygrzebać się z jesienno-zimowych pieleszy, zrzucić grubsze odzianie i chcąc nie chcąc zaprezentować światu, jak u nas minęła zima.

Aby swobodnie przechodzić przez kolejne pory roku i bez wyrzutów oddawać się chwilom (powtarzam – chwilom, nie ciągom) zapomnienia, należy o siebie odpowiednio zadbać. I ja właśnie chcę ci pomóc w przechodzeniu przez kolejne pory roku, a zwłaszcza tej najtrudniejszej, czyli jesienno-zimowej. W związku z tym ułożyłam trening 4×5 – jesiennie.

Ćwiczenia podzieliłam na cztery części, z których każda liczy po pięć ćwiczeń. Są to: brzuch, uda, pośladki i rozciąganie. Łącznie 20 ćwiczeń. Chciałabym, żebyś wykonywała je trzy razy w tygodniu. Co zyskasz? Zmniejszysz chęć na słodycze, zmniejszysz obwody m.in. brzucha, poprawisz kondycję, rozgrzejesz się i przygotujesz układ mięśniowo-stawowo-więzadłowy do sezonu narciarskiego.

A zatem zabieram cię na trening. Przed tobą nogi, pośladki, brzuch i rozciąganie. Taką kolejność proponuję.

Na początek zrób rozgrzewkę. Skorzystaj z moich wcześniejszych treningów rozgrzewkowych (http://trenerka.olazelazo.pl/fit-body-blok-1-rozgrzewka-usprawnienie/) lub jeśli ćwiczysz na zewnątrz, potruchtaj 10 minut, wykonaj parę podskoków, krążenia ramion, głowy i kolan (http://trenerka.olazelazo.pl/rozgrzewka-przed-bieganiem/). Następnie przejdź do treningu właściwego.


O mnie


Nazywam się Aleksandra Żelazo. Jestem mamą Krzysia i Olka, żoną i panią domu, blogerką i youtuberką. Poza tym jestem pasjonatką aktywności fizycznej, instruktorką fitnessu, kulturystyki oraz pilatesu. Po wielu latach treningów fitnessowych i biegowych zatrzymałam się i znalazłam dla siebie idealne miejsce do dalszego rozwoju – jest to joga. Regularna praktyka pozwala mi łapać równowagę między ciałem i umysłem, wyciszyć się i tak prowadzić treningi, żeby działały prozdrowotnie i dodawały jak najwięcej energii. Zapraszam na mój blog!